|

III Sympozjum Publicznego Transportu Zbiorowego już za nami [ZDJĘCIA]

To było kolejne naprawdę udane spotkanie branży. Jak zwykle, upłynęło pod znakiem wymiany cennej wiedzy i bezcennych doświadczeń. Wydarzenie, które odbyło się w podgdańskiej Wiślince zgromadziło ponad setkę osób, reprezentujących blisko sześćdziesięciu operatorów, organizatorów, firm z szeroko pojętego rynku autobusowego i instytucji. Wśród nich – także lokalne samorządy.

Szczególne uznanie należy się naszym prelegentom. Poruszyli oni szereg bardzo istotnych tematów. 💡 Najważniejszym z nich było bezpieczeństwo. Dyskutowaliśmy między innymi o tym, że regionalni przewoźnicy autobusowi – zwłaszcza samorządowi – są jednym z kluczowych elementów obrony kraju. A to z uwagi na wykorzystanie ich pojazdów do ewakuacji ludności, zarówno w realiach ewentualnego konfliktu zbrojnego, jak i w razie katastrof i klęsk żywiołowych.

Nasza uwaga była również skierowana na kwestie ochrony zdrowia i życia naszych Pasażerów i Pracowników. Branżowe Centrum Umiejętności w Szczecinku zaprezentowało urządzenia do ćwiczenia czasu reakcji kierowców i symulatory wypadków drogowych. Były też prelekcje na temat sposobów i roli szkolenia osób kierujących autobusami w dbaniu o bezpieczeństwo na drodze i wewnątrz pojazdu.

Jednym z głównych tematów rozmów były także zagrożenia i szanse związane z nowelizacją przepisów prawa dotyczących publicznego transportu zbiorowego. Dyskutowaliśmy między innymi o konieczności uproszczenia i ujednolicenia systemu ulg ustawowych. Obecnie jest on bardzo trudny do zrozumienia nie tylko dla naszych Podróżnych, ale nawet dla nas samych – praktyków i specjalistów branży transportowej.

Wszystkim uczestnikom III Sympozjum Publicznego Transportu Publicznego bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie.

PARTNER III SYMPOZJUM PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO

Galeria fotografii III Sympozjum Publicznego Transportu Zbiorowego

Podobne wpisy